Prezes Azotów-Adipol: mamy wiele zalet

28 - Wrz - 2011
tworzywa sztuczne

azoty adipolNasza firma ma stuletnia tradycję. Jednak to nie to spowodowało, że zainteresowały się nami ZA Puławy. Mamy sporo zalet – mówi portalowi wnp.pl Krzysztof Burzański, prezes chorzowskich Azotów-Adipol.

Do 7 października wyłączność na negocjacje w sprawie przejęcia śląskiej firmy mają Zakłady Azotowe Puławy. Z naszych informacji wynika, że transakcja jest praktycznie przesądzona, trwają negocjacje pomiędzy Puławami a sprzedającym pakiet większościowy chorzowskiej firmy MSP.

Jakie są zalety chorzowskiej firmy?

– Jedną z nich jest kwestia położenia. Leżymy w centrum aglomeracji. Mamy doskonałe połączenia drogowe i świetne kolejowe. Co ważne dysponujemy własną bocznicą kolejową. Można więc powiedzieć, że pod względem logistyki jesteśmy bardzo atrakcyjnym obiektem – argumentuje prezes Burzański.

Właśnie kwestie logistyczne mogą podnieść w oczach szefów Puław atrakcyjność śląskiej firmy. Puławy są mocne w centrum kraju, swoją pozycję wzmocniły także na północy po przejęciu gdańskich Fosforów. Jednak na południu Polski lepszą pozycję ma Grupa Tarnów, która dysponuje dwoma zakładami w Tarnowie i Kędzierzynie. Przejmując Adipol, Puławy wchodzą pomiędzy oba zakłady GK Tarnów.

Za przejęciem Adipolu przemawiają także względy produkcyjne i finansowe. – Mamy dobrą ofertę produktową, jesteśmy uznana marką. Co ważne nasza pozycja finansowa jest stabilna. Spółka notuje zyski – dodaje nasz rozmówca.

Ubiegłoroczne przychody chorzowskiej firmy sięgnęły 43 mln zł. Dobra sytuacja pozwoliła na rozpoczęcie znacznej, bo szacowanej na 60 mln zł inwestycji. Dzięki niej Azoty-Adipol będą w stanie przerabiać tłuszcze zwierzęce na stearynę i glicerynę. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2013 rok.

Źródło: chemia.wnp.plWięcej informacji: , , , , , , , , .

Azoty Tarnów wprowadzają nową

Od dzisiaj, 5 grudnia 2012 r. wszystkie spółki, tworzące Grupę ...

ARGUS ustanowił Bodo Möller Ch

Od chwili obecnej grupa Bodo Möller Chemie jest dystrybutorem wysokiej ...

ANWIL wśród najbardziej wiaryg

Z początkiem stycznia br. ANWIL S.A. otrzymał europejski Certyfikat AEO ...

Wesołych Świąt

Wszystkim czytelnikom serwisu Plastnet.pl jak również klientom oraz współpracownikom składamy ...

Polskie nawozy jadą w świat. J

W ostatnich tygodniach spółki chemiczne kilkakrotnie raportowały o podpisaniu umów ...

Reklama

  • Ciech
  • Zakłady Chemiczne Police