Jakie inwestycje i za ile planuje Grupa Ciech?

7 - Sie - 2011
tworzywa sztuczne

inwestycje grupy ciech– Inwestycje są jednym z priorytetów Grupy Ciech na najbliższe lata. Były one głównym celem zakończonej w lutym br. emisji akcji, z której spółka pozyskała blisko 442 mln zł – mówi nam prezes spółki Ryszard Kunicki.

W sumie do 2015 roku na inwestycje koncern planuje wydać do 1,2 mld zł.

– Dzięki tej kwocie Grupa chce sobie zapewnić utrzymanie optymalnego poziomu produkcji w spółkach oraz skoncentrować się na kluczowych rynkach – dodaje prezes potentata.

Do najważniejszych projektów inwestycyjnych realizowanych w zakładach Grupy zaliczana jest modernizacja Elektrociepłowni Janikowo – planowany budżet tej inwestycji to ok. 231 mln zł (w tym fundusze z UE ok. 31 mln zł, z czego ok. 13,4 mln zł zostało zrefundowane w 2010 r.). Jest ona realizowana przez spółkę Soda Polska Ciech, a jej zakończenie planowane jest w 2012 r.

Drugim z najważniejszych projektów jest budowa innowacyjnej instalacji produkcji substancji MCPA i MCPP-P w Organice-Sarzynie. Budżet tej inwestycji to ok. 103 mln zł (w tym fundusze z UE ok. 40 mln zł).

Zakończenie planowane jest również na 2012 r. Grupa realizować będzie również kilka projektów rozwojowych, z których najważniejsze to realizowane do 2013 roku: intensyfikacja produkcji sody oczyszczonej – planowany budżet inwestycji to ponad 12 mln zł (lata 2011-2013) oraz optymalizacja procesu produkcji TDI, która ma kosztować ok. 32 mln zł. Ponadto do końca 2015 roku Grupa planuje wydać 258 mln zł na inwestycje modernizacyjno-odtworzeniowe w spółce Soda Polska Ciech.

Źródło: wnp.plWięcej informacji: , , , , , , , , , , , .

Azoty Tarnów wprowadzają nową

Od dzisiaj, 5 grudnia 2012 r. wszystkie spółki, tworzące Grupę ...

ARGUS ustanowił Bodo Möller Ch

Od chwili obecnej grupa Bodo Möller Chemie jest dystrybutorem wysokiej ...

ANWIL wśród najbardziej wiaryg

Z początkiem stycznia br. ANWIL S.A. otrzymał europejski Certyfikat AEO ...

Wesołych Świąt

Wszystkim czytelnikom serwisu Plastnet.pl jak również klientom oraz współpracownikom składamy ...

Polskie nawozy jadą w świat. J

W ostatnich tygodniach spółki chemiczne kilkakrotnie raportowały o podpisaniu umów ...

Reklama

  • Ciech
  • Zakłady Chemiczne Police