ANWIL wśród najbardziej wiarygodnych eksporterów

26 - Sty - 2012
tworzywa sztuczne

AEOZ początkiem stycznia br. ANWIL S.A. otrzymał europejski Certyfikat AEO (Authorised Economic Operator), w Polsce znany pod nazwą Certyfikat Upoważnionego Przedsiębiorcy.

Daje on szereg korzyści w zagranicznym obrocie towarowym. Certyfikat AEO pozwala na szybszy i łatwiejszy dostęp do uproszczeń celnych. Przywileje wynikające z jego posiadania to m. in. mniejsza liczba kontroli dokumentów i kontroli fizycznych. To także, w przypadku wytypowania do kontroli, priorytetowe traktowanie przesyłek i przeprowadzanie takich kontroli poza kolejnością.

Kolejne ułatwienia związane z faktem posiadania Certyfikatu AEO to także krótszy czas oczekiwania kierowców (z jednej, do pół godziny) na decyzję organów kontroli celnej odnośnie wytypowania do kontroli lub zwolnienia z jej przeprowadzania.

Świadectwo AEO to również swoista gwarancja bezpieczeństwa partnerstwa handlowego. Uzyskanie Certyfikatu związane jest bowiem z koniecznością poddania się długotrwałemu i wielopłaszczyznowemu audytowi sprawdzającemu. A już sam ten fakt jest najlepszym gwarantem wiarygodności firmy. ANWIL S.A. po raz kolejny ją potwierdził.

 

Informacje o firmie ANWIL S.A.

ANWIL S.A. to jedno z największych przedsiębiorstw w regionie kujawsko-pomorskim oraz wiodące w sektorze Wielkiej Syntezy Chemicznej w kraju. Jest jedynym w Polsce producentem suspensyjnego polichlorku winylu oraz  znaczącym producentem nawozów azotowych.

Należy do Grupy Kapitałowej PKN ORLEN S.A., największej i najbardziej nowoczesnej grupy przemysłowej w Polsce i tworzy w niej wraz z czeską SPOLANĄ a.s. segment chemiczny. Cele strategiczne nakierowane są na integrację i rozwój obszarów produkcji chemicznej.

ANWIL S.A. swoją pozycję na krajowych i międzynarodowych rynkach zawdzięcza w głównej mierze jakości swoich produktów. Celem przyjętej  polityki  jest osiągnięcie takiego poziomu w tym zakresie jakości, aby w pełni i w sposób trwały zaspokoić  wymagania klientów. Potwierdzeniem tej polityki jest wdrożony System Zarządzania Jakością wg PN-EN ISO 9001.

Źródło: Anwil.plWięcej informacji: , , , , , , , , , , , .

Azoty Tarnów wprowadzają nową

Od dzisiaj, 5 grudnia 2012 r. wszystkie spółki, tworzące Grupę ...

ARGUS ustanowił Bodo Möller Ch

Od chwili obecnej grupa Bodo Möller Chemie jest dystrybutorem wysokiej ...

ANWIL wśród najbardziej wiaryg

Z początkiem stycznia br. ANWIL S.A. otrzymał europejski Certyfikat AEO ...

Wesołych Świąt

Wszystkim czytelnikom serwisu Plastnet.pl jak również klientom oraz współpracownikom składamy ...

Polskie nawozy jadą w świat. J

W ostatnich tygodniach spółki chemiczne kilkakrotnie raportowały o podpisaniu umów ...

Reklama

  • Ciech
  • Zakłady Chemiczne Police